Vaistinis Drebuluotis „Irish Sea Moss“ sveikatos ir ilgaamžiškumo šaltinis

Kaip galėjome nepastebėti tokio gamtos stebuklo ?

Vaistinis drebuluotis – angliškai vadinamas Sea moss, Irish moss arba Carrageen moss –  (lot. chondrus crispus) į lietuvių kalbą verčiamas įvairiai – Airijos samanos, Airiškos kerpenos, raudondumbliai, Karagenas ir dar kitaip. Tai jūros dumblių rūšis, gausiai auganti ant uolų Atlanto vandenyno pakrantėse Europoje ir Amerikoje bei Ramiojo vandenyno pakrantėse Šiaurės Amerikoje. Vasarą raudondumblis renkamas Šiaurės Amerikos pakrantėse, o rudenį atoslūgių metu traukiamas Airijoje. Surinktas vaistinis drebuluotis džiovinamas saulėje. Toks produktas – natūraliai užkonservuotas jūros druska todėl sausoje vietoje išsilaiko ilgus metus.

Chondrus crispus  – yra raudonieji makro dumbliai / jūržolės, kurie retai viršija 15cm / 20cm aukštį. Augalo šakos yra vėduoklių formą primenančios kremzlinės struktūros. Raudondumbliai būna kelių atspalvių – nuo žalsvai geltonos (vietos kurios gavo tiesioginių saulės spindulių), raudonos, tamsiai raudonos arba rausvai rudos spalvos.

Kol Airiškos kerpenos yra šviežios, jos būna minkštos, o džiovintos tampa panašios į kremzles. Kaip ir daugumoje jūros daržovių Airiškose samanose gausu mineralų, vitaminų, ląstelienos ir biologiškai aktyvių junginių, tokių kaip karageninas (natūralus augalinės kilmės polisacharidas), kuris Irish moss sudėtyje sudaro didžiausią dalį. Dėl didžiulio šio polisachardido kiekio dumblio ląstelių sienelėse, vandeniu apdorotas – mirkytas arba apvirtas – Irish moss gali išsiplėsti net nuo 20 iki 100 kartų. Primirkę jūrdumbliai tampa  švelnios, šviesios kreminės spalvos ar net skaidrūs, permatomi, gleivėtos tekstūros, beveik bekvapiai ir beskoniai (primenantys kremzles).

 Lašelis istorijos

Vaistinis drebuluotis Airijoje žinomas ir naudojamas jau šimtmečius (iš čia kilęs ir pavadinimas). 19-ajame amžiuje Didžiojo Airijos badmečio metu (pražuvus bulvių derliui) vengdami bado airiai pradėjo valgyti jūroje gausiai augančius raudondumblius – vaistinius drebuluočius, kurie tapo pagrindinis maisto, jėgų ir energijos šaltinis.

Airiai šiuos dumblius nuo seno naudoja grynu pavidalu, tiesiog surinktus jūros pakrantėje. Tradiciškai Airijos samanos buvo verdamos – gaminama sriuba ar sultinys, šais laikais labiau vertinama RAW – gyva/žalia Irish moss želė.

Sveikatos ir ilgaamžiškumo šaltinis

Vaistiniame drebuluotyje gausu mineralinių medžiagų. Ne be reikalo šį raudondumblį galime vadinti gyvenimo kokybę gerinančių maistinių medžiagų šaltiniu 🙂 ! Savyje airiškos kerpenos kaupia net 94 iš 102 žmogaus organizmui būtinų mineralų, tarp kurių – kalis, kalcis, magnis, manganas, fosforas, selenas, cinkas, jodas, bromas, geležis, varis, vitaminai A, D, E ir K, sieros junginiai (pvz. taurinas),  B grupės vitaminai, vitaminas C, beta-karotenas, pektinas… Savyje turi kolageno daugiau nei bet kuris augalas ant šios žemės…

Maistinė ląsteliena

Sea moss yra vadinamas apetito malšintoju. Jis kaip ir kiti jūros dumbliai yra absorbuojami / įsisavinami plonajame žarnyne, todėl suvalgius Sea moss ilgai juntamas sotumo jausmas. Tai viena iš priežasčių, kodėl vaistinis drebuluotis yra super sveika alternatyva įvairioms dietinėms tabletėms bei milteliams! Sea moss tampa vis populiaresnis tarp žmonių, siekiančių sulieknėt.


Vaistinio drebuluočio gydomosios savybės

Jau vien iš šio vaistinio drebuluočio pavadinimo aišku su kuo mes čia turime reikalų !

– Vaistinis drebuluotis pasižymi galingomis gydomosiomis savybėmis ir yra raminanti bei minkštinamoji visų kūno audinių priemonė. Raudondumblis ypatingai tinka sunkių ligų išsekintų ligonių sveikatos atstatymui, audinių regeneracijai.
– Šis jūros dumblis pasižymi itin stipriu atsikosėjimą skatinančiu poveikiu, lengvina sauso chroniško kosulio simptomus, padeda nuraminti sausą sudirgusią kvėpavimo takų gleivinę. Būtent dėl tokių savybių raudondumbliai yra naudojami gydant chronišką kosulį, bronchitą, plaučių uždegimą, lėtines kvėpavimo takų ligas ir kt.
– Airiškos kerpenos ramina virškinimo trakto gleivinę, palengvina tokių virškinimo negalavimų, kaip gastritas, dispepsija, pykinimas, rėmuo, skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opų ir kt. virškinimo sutrikimų gydymą. Dėl didelio skaidulų kiekio savo sudėtyje, jūros kerpė turi švelnų vidurius laisvinantį poveikį todėl gali būti vartojama gydant vidurių užkietėjimą, o tuo pačiu tinka gydyti ir viduriavimą.
– Vaistinis drebuluotis naudingas ir visų šlapimo infekcijų, įskaitant cistitą gydymui.
– Airijos samanos turi antibakterinių, antivirusinių savybių (gali būti naudingas gydant gripą ir kiaulytę). Kai kurie šaltiniai nurodo, jog Airiška kerpena yra natūralus antikoaguliantas –  krešėjimą slopinanti priemonė. Sudėtyje turi ir  antioksidantų, kurie padėda kovoti su laisvaisiais radikalais.
– Sustiprina plaukus, odą ir nagus. “Kerpę” puikiai tinka naudoti siekiant suminkštinti, pamaitinti ar nuraminti odos ligų, tokių, kaip egzema, psoriazė, dermatitas, nudegimai, sužeidimai, sutrūkinėjimai ir perštėjimai, sukeltus požymius. Galima naudoti  lokaliai išoriškai – tiesiai ant odos. Sea moss turi anti-senėjimo savybių ir padeda pašalinti / išlyginti raukšles.
– Greitina metabolizmą ir didina energiją
– Didžiuliai kiekiai jodo – skydliaukės regeneracija ir patogenų nukenksminimas
– Kalogeno galime semtis samčiais – odos, plaukų, lymfos, nagų ir akių blizgesio giluminis atnaujinimas
– Nauji, kaučiukinio/guminio tvirtumo, nesuskaldomi / nesulaužomi sąnariai (video jau greitai)

Dėmesio! Karagenas (lot. chondrus crispus) – vaistas, o karageninas (E407 ir E407b) –  ištrauka / nepilnos struktūros – nuodas

Daugeliui jūsų Karagenas (Chondrus crispus)  – raudondumblis dar yra naujas ir negirdėtas augalas, nesusipainiokite, tai ne tas pats kas karageninas. Karageninas yra ištrauka / ekstraktas – NEPILNOS STRUKTŪROS – dažniausiai traukiamas iš kitų rūšių raudondublių – Kappaphycus alvarezii ir Eucheuma denticulatum.

Siekiant ištraukti karageniną, raudondumbliai apdorojami dideliu karščiu bei stipria chemija – kalio šarmu (KHO). Ištraukus/izoliavus karageniną, dalis kalio šarmo taip ir lieka jame. Atkreipkite dėmėsį jog kalio šarmas yra ypač stipri bazė kelianti grėsmę žmogaus sveikatai! Taigi, ištrauktas karageninas ne tik netenka maistinės vertės, tačiau tampa pavojngu sveikatai.

Šiandien karageninas naudojamas itin plačiai, tai ingridientas sutinkamas pačių įvairiausių produktų gamyboje, kitaip dar žymimas – E407 arba E407b konservantas – dažniausiai naudojamas kaip tirštiklis / stingdiklis / stabilizatorius / emulsiklis.

Irish Sea Moss Vaistinis drebuluotisNet neįtardami kiekvienas iš mūsų tikrai ne kartą esame suvalgę ar užsitepę karagenino. Atėjo metas patyrinėti, pastebėti bei apžvelgti kokias “smulkmenas” nutyli pasaulinė pramonė. Susipažinkime kur gi tas karageninas naudojamas: įvairiuose pieno produktuose, pvz. leduose, jogurtuose, grietinėje, šokoladuose, sūriuose, pudinguose, glajuje – karageninas reaguoja su piene esančiais baltymais, sukuria norimą tekstūrą, taip pat augalinių pienų: sojos, migdolų, kokoso – gamyboje siekiant išgauti pienišką tekstūrą, mėsos pramonėje – kaip riebalų pakaitalas, aliejaus, medaus, alaus ir vyno gamyboje – kaip skaidrinanti medžiaga, padedanti greičiau nusėsdinti baltymines nuosėdas, itin dažnai sutinkamas kremų, losjonų, prausimosi želė, plaukus formuojančių putų, dantų pastos, oro gaiviklių sudėtyje – kaip stabilizatorius, naminių gyvūnų maisto sudėtyje, karageninas dar naudojamas popieriaus gamyboje, odos apdirbime, pesticidų gamyboje, vaistų gamyboje ir t.t. sąrašas begalinis..

Būkite atidūs! Kai kuriuose šaltiniuose skelbiama (pvz. konservantai.lt): šiandieniniais duomenimis – karageninas yra nepavojingas. Neapsigaukite – ištrauktas karageninas jau nebeturi taisyklingos geometrinės struktūros ir yra žalingas gyvybei. JAV atlikti eksperimentai ir surinkti duomenys teigia jog tam tikro tipo karageninas yra nevisavertis ir gali sukelti daugiau nei 100 ligų, įskaitant bendrą uždegimą organizme, virškinimo sutrikimus, gastritą, žarnyno ligas, reumatoidinį artritą, aterosklerozę ir t.t. Karageninui skylant skrandyje, yra išskiriamos kenksmingos medžiagos, kurios gali būti ligų priežastis.

Europoje yra draudžiama naudoti karageniną (E407) į mišinius skirtus kūdikiams. Jei jau kūdikiui blogai, tai ir jums ne ką geriau – logiška.

 

Vaistinio drebuluočio RAW želė

Vaistinis drebuluočio RAW želė yra veganiškas natūralus augalinės kilmės želatinos ir kiaušinių paklaitalas. Naudojama norint pridėti skoniui elastiškumo/pieniškumo ar trumpiau tariant – mielą drebutį, sustingdyti / sukurti tvirtesnę strukrūrą / sutrištinti patiekalus, pvz. gaminant ledus, pudingus, padažus, šaltieną, tortus,  želė ir kt. Siekiant pamaitinti kūno ląsteles pilna kolekcija tinkamiausių ir tyriausių organinių mineralų, Irish moss želė gali būti naudojama su bet kokiu maistu ar gėrimu – kokteiliuose, sultyse, salotose ir t.t.

Svarbiausi faktai:

* Priešuždegiminis
* Atstato ir gerina skydliaukės veiklą – daug natūralaus jodo
* Antibakterinis, antiseptikas ir antivirusinis
* Natūtralus kolageno šaltinis
* Tobulas želė pakaitalas
* Mažinantis cholesterolį
* Tobulas kiaušinių pakaitalas (blynams, pyragams…)
* Kupinas organinių mineralų, antioksidantų
* Stipriai šarminantis kūną – kalcio šaltinis
* Palengvina atsikosėjimą, valo plaučius
* Nauja oda, plaukai, sąnariai, nagai, lymfa ir akių spindesys
* Kūno super elastiškumas, kaučiuko tvirtumo sąnariai
* Kūno ilgaamžiškumas ir atsparumas

Vaistinio drebuluočio želė čia (Irish moss gel)

Jei ši informacija pasirodė naudinga – spauskite patinka ! O jei dar paspauside dalintis – dauginsite sveikatos žinias !

Atsakyti